црна листа

Пронајдени се 19 резултати на тема „црна листа“
Вести

САД за поединци од Балканот воведе санкции заради корупција, дали и македонски политичари ќе се најдат на „црната листа“?

Министерството за финансии на САД во декември објави проширена листа на санкционирани лица и компании од Србија, Хрватска, Косово и...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Постојаното лажење ги стави Филипче и Заев на црната листа за извор на лажни вести на Американскиот совет

Вакцини нема во Македонија, ама затоа Македонија ги има Филипче и Заев кои се прогласени за извор на лажни вести, велат во своето соопштение...