црна горА

Пронајдени се 63 резултати на тема „црна горА“
Регион

Силниот ветер буквално си поигруваше со авионот и со судбината на патниците при слетувањето на аеродромот во Тиват (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави снимка од авион во близина на аеродромот во Тиват, Црна Гора, со кој како што пренесуваат медиумите од...
Регион

Црногорскиот терминатор денеска го преживеа и третиот атентат: После рафал и бомба, не го уби ниту куршум од снајпер

Крсто Вујиќ од Црна Гора е ранет во вооружен инцидент кој се случил денеска околу 13:45 часот. Вујиќ не е во животна опасност, а како што...