црква

Пронајдени се 91 резултати на тема „црква“
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ ОК Ѓорче Петров и потпретседателот Мисајловски донираа храна и облека во Ѓаконијата при црквата Св. Петар и Павле

Денес ОК Ѓорче Петров заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, традиционално во Ѓаконијата при црквата Св. Петар...
Хроника

Паднал додека извршувал градежни работи на покривот на црквата- со итна медицинска помош веднаш бил донесен во Скопје

Во Полициската станица Свети Николе вчера било пријавено дека околу 10.30 часот Д.Т.(65) од велешкото село Каласлари, паднал од покрив додека...
Вести

Сведок во Општина Центар: Ставање на ДУП-от за црквата не е правна туку политичка одлука на екс градоначалникот Жерновски

Во кривичен денеска се одржа главна јавна расправа за предметот „Општина Центар“, на која беше испрашуван еден сведок на СЈО. Бисера...
Вести

Започна градбата на новата православна црква во Дортмунд- црковниот одбор ги повикува сите верници да се вклучат во помошта за побрза изградба

По сите подготовки и припреми се започна со градба со новата црква СВ. Кирил и Методиј во германскиот град Дортмунд. Парохискиот свештеник...