цигари

Пронајдени се 24 резултати на тема „цигари“
Живот и стил

Барате причина да престанете со пушењето: Предизвикува 17 видови на рак, а само една цигара содржи 10 страотни супстанци

Цигарата има 7.000 хемикалии и пушачите умираат 10 години порано. Оние што пушат помеѓу 1 и 14 цигари дневно, се со осум пати поголеми шанси...
Занимливости

Вакво нешто сигурно не сте виделе: Ова двегодишно дете е навлечено на цигари- пуши по две кутии дневно (ВИДЕО)

Двегодишното момче Рапи Ананда Памунгас од Сукамбуи во Индонезија пуши по две кутии цигари дневно, пишува Дејли Мејл. Имено, таа лоша...