чулев

Пронајдени се 19 резултати на тема „чулев“
Вести

Чулев со честитка по повод 11 Октомври: На овој ден се слави пожртвуваноста на македонскиот народ за слобода и за создавање на самостојна и независна држава

На сите граѓани им го честитам денешниот државен празник, Денот на народното востание на македонскиот народ – 11 Октомври. На овој...
Вести

Чулев: Секое постапување кое е во спротивност со законот ќе биде санкционирано, а казната за избори кривични дела се движи до 10 години затвор

“Пред нас се уште едни значајни парламентарни избори, избори кои што, по правило треба да бидат празник на демократијата, доказ за функционирањето...
Вести

Чулев им се заблагодари на граѓаните за нивното поведение и им одаде признание на сите припадници на МВР за ангажираноста и справувањето со кризата

Утрово во пет часот официјално престана да важи одлуката на Владата која се однесуваше на ограничувањето на движењето на граѓаните,...
Вести

Чулев: Министерството за внатрешни работи има 156 пунктови за контрола и ги обезбедува и лицата во државен карантин

Министерот за Внатрешни работи, Наќе Чулев во извјава за телевизија Сител, истакна Министерството за внатрешни, котролата за почитување...
Вести

Владата продолжува со опструкција на техничките министри: Поништени 89 решенија за распоредување во МВР!

Владата на техничкиот министер Оливер Спасовски продолжува во познат манир на опструирање на работата на техничките минситри од ВМРО-ДПМНЕ....