човечки коски

Пронајдени се 4 резултати на тема „човечки коски“
Вести

Паника во Ватикан: Пронајдени човечки коски, се сомневаат дека станува збор за посмртните останки на малата Емануела

Работници пронашле човечки коски во амбасадата на Ватикан во Италија и полицијата го истражува случајот, соопшти Ватикан. Италијанските...