чоколадо

Пронајдени се 29 резултати на тема „чоколадо“
Занимливости

ВИДЕО: Млад маж од Африка за првпат во животот пробува чоколадо – неговата насмевка ќе ви ги стопли срцата!

На младото момче од Африка му е дадено парче чоколадо кое го пробува по првпат во неговиот живот. Погледнете ја неговата бесецената...
Храна и пијалаци

Нема да му одолеете на ова слатко задоволство: Направете си чоколаден леб каков што досега немате пробано

Ваков десерт сигурно не сте пробале досега. Направете го уште утре. Потребни состојки: 180 г путер, омекнат на собна температура 180 г шеќер 3...