чист воздух

Пронајдени се 13 резултати на тема „чист воздух“
Скопје

Менкиноска: Градоначалникот Наумоски ветуваше чист воздух во Ѓорче Петров, а сега оваа општина е една од најзагадените по сите параметри

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски во својата програма „Живот во Ѓорче Петров за сите” имаше предвидено...
Скопје

„Пред избори Марин и Шилегов ветуваа ајро, ајро, чист воздух за Аеродром, по избори дишат смрт, наместо воздух“

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје порачува: Пред избори Марин и Шилегов ветуваа ајро, ајро, чист воздух за Аеродром, по избори...
Живот и стил

Урбана иновација за почист воздух: Кулата која влече смог доаѓа во Полска, ова е потребно и кај нас! (ВИДЕО)

Кулата што влече смог од воздухот, по Холандија и Кина пристигнуваат во Полска. Холандската компанија „Studio Roosegaarde“, предводена од нејзиниот...