честитка

Пронајдени се 106 резултати на тема „честитка“
Вести

Честитка од Мицкоски за Рамазан Бајрам: Сплотени и со разбирање да го надминеме времето на предизвици и заеднички проблеми

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски испрати честитка со која на сите граѓани од муслиманска вероисповед да им го честита...
Вести

Мицкоски: Трудот и работникот не биле никогаш толку погазени како сега од оваа најнеспособна, најнеодговорна и најкорумпирана власт во Европа

Дозволете во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија да им го честитам 1-ви Мај, Меѓународниот ден...
Вести

Мицкоски со честитка по повод почеток на светиот месец Рамазан: „Нека вашите домови и срца бидат исполнети со радост, спокој и мир“

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Мицкоски: Жените се столб во семејството, во општеството и нивниот придонес кон одлуките, политиките и законите гради подобра иднина за сите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати честитка по повод 8. Март, Меѓународниот ден на жената. -Меѓународниот ден на жената се...