чернобил

Пронајдени се 23 резултати на тема „чернобил“
Живот и стил

Изеде радиоактивно јаболко од Чернобил, а потоа го стаписа светот- сите зборуваат за остатокот од видеото на оваа храбра девојка

Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена. За одговорот не се двоумат...
ТВ и Филм

Вистинскиот херој од Чернобил: Пожарникар бил радиоктивен и по смртта, па го затвориле во метален сандак и закопале во бетон (ВИДЕО)

Серијата „Чернобил“ ги извади вистински херои кои први отишле да се справат со последиците од трагедијата. Еден од нив пожарникарот...
ТВ и Филм

Умрел во тешки маки: Ова е вистината за пожарникарот од Чернобил, серијата не ги доловила деталите (ВИДЕО)

“Во последните два дена искашлуваше парчиња од своите бели дробови и црниот дроб. Се гушеше од своите органи”, вели неговата сопруга. Екипата...
Вести

Останале да живеат кај Чернобил и да јадат контаминирана храна: Погледнете како изгледаат овие баби (ВИДЕО)

Околу 350.000 луѓе беа евакуирани од Чернобил после нуклеарната експлозија во 1986 година. На радијација биле изложени 8,4 милиони луѓе. Меѓутоа,...