ченто

Пронајдени се 13 резултати на тема „ченто“
Вести

Мисајловски: Граѓаните на Македонија заслужуваат подобар животен стандард и ние мораме да се бориме тоа да го оствариме

Денеска започнувам со средба со пензионерите од населеното место Ченто, општина Гази Баба. Ги посетив овие луѓе кои велат дека оваа...
Скопје

Ситуацијата во Ченто алармантна: Улиците поплавени, вода во дворовите, жителите стравуваат за своите домови (ВИДЕО)

По обилните врнежи од дожд попладнево, кои веќе три дена се најавени од УХМР, ситуацијата во скопската населба Ченто, општина Гази Баба...