чашка

Пронајдени се 10 резултати на тема „чашка“
Општини

Мицкоски: Секој од вас нека си го постави прашањето дали живеете најдобро, одговорот кажува каква одлука треба да донесете на 17-ти октомври

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг во општина Чашка на граѓаните им порача да си го постават прашањето...
Општини

Здравевски: Две нови индустриски зони за нови работни места, јавно претпријатие за локални патишта, реконструкција на сите основни училишта во Чашка

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, за општина Чашка, Зоран Здравевски, вечерва на митингот во Чашка, истакна дека општината...