Чај

Пронајдени се 74 резултати на тема „Чај“
Храна и пијалаци

Содржи 10 пати повеќе антиоксиданти од зелениот чај, одличен е за слабеење и го намалува стресот: Доволни се 3 шолји дневно

Чајот кој има 10 пати повеќе антиоксиданти од обичниот зелен чај, а кој се користи во јапонските чајни церемонии, би можел да стане вашиот...
Храна и пијалаци

РЕЦЕПТ ЗА НАЈДОБАР ЧАЈ ЗА ЈАКНУВАЊЕ ИМУНИТЕТ: Направен од само 3 состојки, штити од вируси, грип и настинки

Чајот со векови се користи во природната медицина како лек за разни болести, особено за зајакнување на имунитетот со цел да се спречат...
Храна и пијалаци

ВЕДНАШ ГО ЗАПИРА КАШЛАЊЕТО: Направете домашен напиток кој помага за рекордно време, потребни се 4 состојки

Многу луѓе моментално имаат проблем со вируси, кои можат да доведат до болки во грлото и постојана кашлица, што навистина може да...
Храна и пијалаци

Го нарекуваат „есенска инфузија“: Чајот од оваа билка го отстранува заморот, одличен е кај поспаноста и недостигот на енергија

Многу билкари имаат навика да кажат дека попрво би поминале еден ден без храна отколку без чај. Ова можеби звучи екстремно, но само оние...
Храна и пијалаци

НАЈСИЛНИОТ ПРИРОДЕН АСПИРИН: Чајот направен од ова растение ја ублажува кашлицата и респираторните проблеми, го зајакнува имунитетот

Љубичицата не е само едно од најубавите цвеќиња – од неа можете да направите чај, мед, сируп, масло и оцет, кои силно делуваат на здравјето. Поради...
Храна и пијалаци

Чај кој сите го пиеме, а е пропаст за црниот дроб: Поради една состојка може да биде отровен и на овој начин треба да се подготвува

Традицијата на пиење чај постои илјадници години. Меѓутоа, и со чаевите треба да бидете внимателни. Експертите веелат дека посебно треба...