централен регистар

Пронајдени се 12 резултати на тема „централен регистар“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Апсењето на директорот на Централниот регистар е дефокусирање на јавноста додека трае рекетот и наместените тендери

Познато е секогаш кога има огромен скандал во јавноста Зоран Заев и државната мафија прават злоупотреби на институциите и системот,...
Вести

Глувите и наглувите лица на протест: Царовска сака да им наметне партиски претседател на здружението по своја желба

Здруженијата на глуви и наглуви од повеќе градови ширум Македонија, денес се на протест во Скопје. Тие протестираат пред Централен регистар...