центар за зависници

Пронајдени се 15 резултати на тема „центар за зависници“
Вести

Граѓаните загрижени за безбедноста на своите деца: Филипче ги префрла зависниците во повеќе општини, се подготвува нов отпор?

Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе можат да добиваат метадон на пет локации кои им се...
Вести

Жителите на Кисела Вода денеска го собираа отпадот што го газат секој ден и го истурија пред влезот на Министерството за здравство

Жителите на Кисела Вода денеска го собираа отпадот што го газат секој ден и го истурија пред влезот на Министерството за здравство. -Досега...
Вести

По отпорот на граѓаните од Гази Баба и револтот на тие од Кисела Вода: Филипче бара нова населба за зависниците од дрога

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека ќе се најде решение за дислоцирање на Центарот за третман на зависници од...
Скопје

Трет ден жители на Кисела Вода протестираат пред Центарот за зависници – Темелковски заборави што вети пред изборите

Жителите на Кисела Вода трет ден по ред одржуваат протест пред Центарот за зависници со што го изразуваат револтот кон министерот за...
Вести

Жителите на Кисела Вода кои живеат во близина на Центарот за зависници утре повторно на протест- решение мора да има

По повод протестите на месното население кои живеат во непосредна близина на Центарот за зависници во Кисела Вода, а кои деновиве повторно...
Вести

Граѓаните по втор пат кажаа големо „НЕ“ за Центарот за зависници да се префрли во Гази Баба- полицијата одби да спречи физички инциденти (ВИДЕО)

Денеска попладне се одржа вториот протест пред фабриката „Металски завод- Тито“ каде се планира да се префрли Центарот за зависници...
Вести

Граѓаните на Гази Баба се кренаа на нозе: Нема да дозволат префрлање на Центарот за зависници и бараат оставка од градоначалникот

Поголема група граѓани денеска на пладне со собра на протест пред фабриката „Металски завод – Тито“ каде што се планира да се префрли...
Вести

ПРОТЕСТ ВО САБОТА: Граѓаните на Гази Баба против одлуката Центарот за зависници за биде лоциран во нивната општина

Установата за третман на зависностите од дрога ќе биде префрлена во поранешнара менза на фабриката „Металски Завод-Тито“. Министерството...
Вести

Дислокацијата на Центарот за зависници заглавува низ лавиринтите: Од Бардовци добија НЕ, од Гази Баба допрва ќе пристигнат пречките

Каде, како и кога да се дислоцира Центарот за зависници во општина Кисела Вода? На овие прашања изминатиов период се судрија ставовите...
Вести

ФОТО: Состојбата околу Центарот за зависници се полоша, фрлени игли и шприцови на пет метри од куќите – граѓаните стравуваат, надлежните одолговлекуваат

Граѓаните на Кисела Вода живеат во страв поради состојбата околу Центарот за рехабилитација на зависници кој се наоѓа во оваа населба,...