Бурим Рустеми

Пронајдени се 6 резултати на тема „Бурим Рустеми“
Вести

Одбраната на „ТНТ“ најави кривична пријава против Катица Јанева и Бурим Рустеми за измама од над 1 милион евра

Адријан Амзовски е бизнисменот кој што беше обвинет во случајот ТНТ за нелегално градење како инвеститор во објектот Космос. Но јавноста...
Вести

Рустеми ја дозакопа: Јанева барала да не замрзнува стан на нејзината „пријателка“ пратеникот Сашо Василевски

  На денешното рочиште во случајот „Рекет“ сведочеше поранешниот обвинител во СЈО Бурим Рустеми. Тој истакна дека предметот „Поштенска...
Вести

Обвинителот Рустеми денеска ќе даде исказ за „Рекет“ во ОЈО, Стефанова и Јосифовска сослушани- Катица Јанева повикана од вторникот

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал...