бурек

Пронајдени се 8 резултати на тема „бурек“
Храна и пијалаци

БУРЕК ПО БАБИН РЕЦЕПТ: Еве како да си го направите омилениот појадок брзо и лесно, потребни ви се пет состојки! (ВИДЕО)

Денеска ви претставуваме рецепт за бурек со шунка од кујната на вашата баба, идеален за појадок. Потребно е за 4 лица: 500 гр средна големина...
Занимливости

Ништо не ви е СВЕТO: Во Белград се појави БУРЕК со нов вкус, луѓето не можеа да поверуваат што гледаат

Од секогаш постои дилемата дали бурекот е со сирење или со месо.  Меѓутоа тоа што го направи една пекара никој не можеше да го поверува. Покрај...
Занимливости

КАЗНЕТ СО 400 ЕВРА ПОРАДИ ЈАДЕЊЕ БУРЕК ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН! БУРЕКЏИЛНИЦАТА СЕ ОГЛАСИ: Ние ќе ја платиме казната! (ФОТО)

Една бурекџилница во Љубjана вети дека ќе ја покрие казната за човек кој доставува храна, кој бил казнет затоа што јадел на јавно место...