бујар османи

Пронајдени се 172 резултати на тема „бујар османи“
Вести

Османи: Можно е да има промена во структурата и составот на Мешовитата историска комисија, односите со Бугарија не треба да се во замрзнат конфилкт

Подготвен сум да предложам да влеземе во разговор за можна промена на начинот на работа, а зошто не и структурата и составот на Мешовитата...
Вести

Милошоски: Димитров и Османи се лице и опачина на иста паричка, пет години глумеа кохезија, а тоа донесе голем неуспех за државата, не заслужуваат место во Владата

Антонијо Милошоски член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во Тема на денот на Сител ТВ, истакна дека Никола Димитров и Бујар Османи се лице...
Вести

РАСКОЛ ВО ВЛАСТА – Димитров не му верува на Османи:„Сака да го реши спорот со Бугарија по секоја цена па и на штета на Македонија“

Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров на денешната прес-конференција изјави дека бил пречка за лошо решение со Бугарија,...
Вести

Османи за бугарската НОВА: Тоа што се случи покажува дека сме најблиски соседи, блиски пријатели и можеме да си помагаме и во добро и во лошо

Бугарските институции постапија професионално и обезбедија мир на семејствата на загинатите, бидејќи имаше премногу шпекулации, што...
Вести

Османи: Истрагата за автобуската несреќа е врвен приоритет за бугарското Обвинителство, идентификацијата ќе трае најмалку седум дена

Истрагата за автобуската несреќа има врвен приоритет кај бугарското Обвинителство и се работи на тоа што побрзо да излезат со резултати...
Вести

По процесот на идентификација, организирани и достоинствено ќе бидат пренесени останките на загинатите, вели Османи

Министерството за надворешни работи ги координира активностите во врска со справување на последиците од автобуската несреќа во Бугарија...