будва

Пронајдени се 20 резултати на тема „будва“
Регион

Цеца ја започна традицијата на астрономски хонорари во Будва: Новогодишната програма сега чинеше половина милион евра

Речиси половина милион евра чинеше тридневната новогодишна програма во Будва, од кои нешто повеќе од 300.000 евра се уплатени на сметките...
Регион

Младо лавче избегало во Будва: Полицијата трага по него заедно со биолози и претставници од агенцијата за заштита на животната средина

Во тек е вториот ден од интензивната потрага по лавчето кое пред неколку дена избега во месноста Будва. Од утрово на терен се и претставници...
Регион

ОВОЈ ГРАД ВО ЦРНА ГОРА Е ВО ЦРВЕНА ЗОНА – многу Македонци летуваат таму, а короната се шири со голема брзина!

Будва стана корона жариште. Во Црна Гора има најмногу нови случаи за четири месеци, а најмногу инфицирани има во Будва. Градот е во црвената...
Познати

Доживеа пекол еден месец откако се венчаше- хаос во хотелската соба, во одбрана на Пријовиќ интервенирало обезбедувањето (ФОТО)

Пејачката Александра Пријовиќ само два дена откако пристигна во Будва заедно со својот сопруг Филип Живојиновиќ доживеа голем стрес. Како...
Познати

Фановите вџашени: Бекамови купуваат стан во Будва, но Викторија поради овој факт се уште се нема искапено во Јадранското море

Славниот брачен пар Викторија и Давид Бекам со хеликоптер овие денови пристигнаа во Будва на островот Свети Стефан каде со децата се...
Познати

Фановите бурно реагираат на нејзиниот избор- еве која еротска книга Пријовиќ ја читаше пред очите на Филип на одморот во Будва (ФОТО)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ овие денови уживаат на црногорското приморје. Српски Телеграф го улови познатиот брачен пар...