брус ли

Пронајдени се 4 резултати на тема „брус ли“
Занимливости

Сите го знаеме Брус Ли: Кога ќе го погледнете ова момче, мајсторот за боречки вештини ќе го заборавите веднаш (ВИДЕО)

Брус Ли, роден Ли Џун Фан, е актер, мајстор на боречки вештини, филозоф, режисер, продуцент, сценарист и основач на приодот на борба...