бродолом

Пронајдени се 4 резултати на тема „бродолом“
Занимливости

Дрогата им го спаси животот на криумчарите: Колумбиската морнарица налета на наркодилери кои преживеале бродолом (ВИДЕО)

Колумбиската морнарица спаси од Тихиот Океан три лица кои се држеле за необичен сплав направен од 1,2 тони кокаин спакуван во пакети. Тие...