брод

Пронајдени се 57 резултати на тема „брод“
Вести

Шокантни тврења за Титаник: Бродот не потонал откако удрил во леден брег, ова се случувало во последните 10 минути пред потонување

Британскиот патнички брод Титаник потонал на 14 април 1912 година, за време на првото патување од Саутемпетон во Њујорк, САД. На бродот...
Занимливости

Мигрант легнал на покривот на камион и мислел дека никој не го гледа, а тоа што следувало потоа ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

Мигрантите на различни начини гледаат да стигнат до Европа, па така еден е снимен во многу необичен обид. На Фејсбук се појави снимка...