брижит макрон

Пронајдени се 14 резултати на тема „брижит макрон“
Познати

Претседателот на одмор како и сите останати луѓе: Речиси никоја прва дама не носи вакво бикини, Маркон пак обожува водени лудории (ФОТО)

Бормес лес Мимосас во последниве години е една од омилените летни дестинации на претседателот на Франција Емануел Макрон и првата дама...
Познати

Сте се запрашале ли што прават понежните половини на светските лидери додека тие водат сериозни разговори (ФОТО)

Додека францускиот претседател Емануел Макрон има работен ручек со светските лидери, неговата сопруга Брижит Макрон ги угостува 40-те...
Познати

Французите бесни на првата дама: А кога ќе дознаете поради што ја обвинуваат дека се однесува како кралица се ќе ви стане јасно

Овој пат,а на првата дама ѝ префрлаат дека се однесува како кралица на Франција. Причина за тоа е дека не го почитува протоколот кој ѝ...