британски сој

Пронајдени се 27 резултати на тема „британски сој“
Занимливости

Мачка заболе од британскиот сој на коронавирусот: Се заразила од сопственикот, има исти симптоми како луѓето

Ветеринари го откриле првиот случај на зараза со британскиот сој на коронавирус кај мачка која живее во семејство во Новара, Италија. Сопствениците...
Вести

АКТИВНИ 8.417 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС: Не се знае кога ќе пристигнат вакцините, британскиот сој се шири во Македонија

Засега не се знае кога точно во земјава ќе пристигнат вакцините против Ковид-19 со кои треба да стартува масовната имунизација на населението....
Вести

Во Македонија 56 позитивни случаи на британскиот сој на коронавирусот – присутен е во овие осум градови !

Во текот на минатата недела до Институтот за јавно здравје се пријавени 649 материјали кои биле секвенционирани за присуство на „британскиот”...