Брисел

Пронајдени се 51 резултати на тема „Брисел“
Вести

Муцунски: Стратешки потег е во јуни годинава Македонија да добие датум за пристапни преговори со Европската Унија

Во текот на овие два дена навистина имавме можност да сретнеме навистина голем број на релевантни лица, новиот лидер на ЦДУ, потпретседателот...
Вести

Мицкоски и Силјановска на средби со европратеници во Брисел: Македонија и граѓаните се во лоша состојба поради лошите политики кои ги спроведува владата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со делегација од ВМРО-ДПМНЕ, заедно со кандидатот за претседател на Република Македонија...
Вести

Мицкоски: Во Брисел и регионот ја претставивме вистинската слика за отсуство на правната држава и подготовка на власта за фалсификат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во своето гостување во вестите на телевизија Алфа говореше за работната посета која...
Вести

Мицкоски на средба со Дол во Брисел: Светските организации ја препознаваат Македонија како произведувач на корупција која е заштитена од државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на Брисел оствари средба со Претседателот на Европската...
Вести

Мицкоски во Брисел оствари средби со Мекалистер, Вајгл и Вебер: Заев сака да ги украде претстојните претседателски избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски втор ден ја продолжува посетата на Брисел на политичкото Собрание на Европската Народна...
Вести

Мицкоски оствари средба со потпретседател на Европската Народна Партија и шеф на кампањата на ЕНП за изборите за Европскиот Парламент

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во својата официјална работна посета на Брисел днеска оствари средба со со Дара Марфи,...
Вести

Мицкоски на средба со потпретседателот на Европската Народна Партија и претседавач со комитетот за меѓународни односи при ЕП

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски деновиве е во работна посета на Брисел каде оствари неколку клучни средби со европски...