бремени жени

Пронајдени се 16 резултати на тема „бремени жени“
Вести

Македонија во портокалова фаза: Бремените жени и хронично болните ослободени од работа, ова се препораките за граѓаните

Oд денеска до 24 јули 2022 година територијата на целата држава ќе биде зафатена од високи температури од портокаловата фаза, а Владата...
Живот и стил

Направете природен лек против анемија – Одличен за трудници и деца и ја подобрува крвната слика за рекордно време

За време на бременоста, на жените им треба двојно повеќе железо од небремените жени. Поголемите потреби се должат на тоа што бебето треба...
Вести

Чибишев: Бремените жени се повеќе изложени на инфекција од коронавирусот, одлуката на Комисијата да се преиспита

Доктор Андон Чибишев смета дека една од новите препорачани мерки на Комисијата за заразни болести е прерана, избрзана и погрешна одлука. -Бремените...