бремена жена

Пронајдени се 11 резултати на тема „бремена жена“
Занимливости

Трудница влегла во преполн автобус, па се разочарала од луѓето: Постапката на еден човек потполно ја поразил

Каде исчезна бонтонот и емпатијата, е прашање кое многу жени го поставуваат на социјалните мрежи. На тоа ги поттикна една трудница во...
Живот и стил

Ја фотографирал бремената сопруга, не ни претпоставил дека прави една од најубавите фотографии на светот (ФОТО)

Бремената жена позирала на една плажа на Флорида, кога нејзиниот сопруг ја фотографирал баш во моментот кога се случило нешто неверојатно. Еден...
Занимливости

Имала неподносливи болки во текот на бременоста: Родила син, а потоа лекарите и ја соопштиле ужасната вистина

36 годишната Таша Бартон од Хердфордшир во текот на бременоста имала стомачни тегоби, но не се грижела премногу, мислејќи дека се е поради...
Занимливости

Комбе брза помош кое пренесувало бремена жена во болница се превртело, а потоа се случила вистинска драма среде улица (ВИДЕО)

Амбулантно возило во кое се возела бремена пациентка се превртило среде улица откако се судрило со друго возило. Триесет годишната...