бремена жена

Пронајдени се 25 резултати на тема „бремена жена“
Вести

Панова: Кандидатот на СДСМ за Лозово малтретираше бремена жена која го загуби бебето од стрес, ги повикуваме сите општествени чинители да ја осудат одлуката на Заев

СДСМ се залагаат за родова еднаквост само на хартија, во реалноста е сосема поинаку. Всушност, тоа е партија на женомрзци, луѓе кои малтретираат...
Вести

Наместо спокојно да си го чека третото дете, скопјанка поминува низ голгота: Нејзиното потресно сведоштво МОРА да ги разбуди надлежните!

Дали на оваа држава, целта и’ е да останат само најздравите луѓе, сите останати пополека да си починат? Каде ни се лековите? Каде ни...
Занимливости

Некои го осудија, други го пофалија: Дознајте што направил овој келнер, па одлучете дали е фер што добил отказ

Анонимен келнер ги подели во мислењата корисниците на социјалните мрежи. На „Редит“ тој признал дека на бремена клиентка наместо алкохолни...
Занимливости

Едни му се восхитуваат, други би го фрлиле низ прозор- неговата жена се породувала два дена, а тој за тоа време правел нешто неверојатно

Еден брачен пар овие денови доби голем публицитет поради несекојдневната сцена за време на породувањето на жената. Во видеото кое кружи...
Занимливости

Трудница влегла во преполн автобус, па се разочарала од луѓето: Постапката на еден човек потполно ја поразил

Каде исчезна бонтонот и емпатијата, е прашање кое многу жени го поставуваат на социјалните мрежи. На тоа ги поттикна една трудница во...
Живот и стил

Ја фотографирал бремената сопруга, не ни претпоставил дека прави една од најубавите фотографии на светот (ФОТО)

Бремената жена позирала на една плажа на Флорида, кога нејзиниот сопруг ја фотографирал баш во моментот кога се случило нешто неверојатно. Еден...
Занимливости

Имала неподносливи болки во текот на бременоста: Родила син, а потоа лекарите и ја соопштиле ужасната вистина

36 годишната Таша Бартон од Хердфордшир во текот на бременоста имала стомачни тегоби, но не се грижела премногу, мислејќи дека се е поради...