Брегзит

Пронајдени се 277 резултати на тема „Брегзит“
Вести

Би-би-си тврди дека претпладнево на прес конференција најверојатно ќе биде објавено за постигнат трговски договор Лондон-Брисел

Прес-конференција за постигнат трговски договор на Велика Британија и Европската унија по брегзит најверојатно ќе се одржи денеска...