Бранко Тричковски

Пронајдени се 28 резултати на тема „Бранко Тричковски“
Вести

Каракачанов: И Бранко Тричковски и многу други во времето на Заев викаат дека Македонците биле Бугари пред 1944 година

Не е само Денко Малески, туку и многу други во времето на Заев, кажуваат дека Македонците до 1994 биле Бугари, а Гоце Делчев и целата дејност...
Вести

СДСМ-овскиот гласноговорник со нов говор на омраза: Тричковски пцуе, шири атисемитизам и лицитира со гениталии!

Гласноговорникот на СДСМ и Заев. Бранко Тричковски, вчера излезе со ужасен говор на омраза. Откако доби “лајк“ само од жестоки поддржувачи...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува говорот на омраза и антисемитизмот кој го практикуваат структури блиски до власта

СДСМ ги помина сите граници. ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува говорот на омраза и антисемитизмот кој го практикуваат структури блиски...
Вести

Осуди за говорот на омраза од Тричковски кон децата на Мицкоски: „Ќе превземат нешто институцииве против овој манијак“?

Новинарот близок до власта, Бранко Тричковски, со ужасен говор на омраза кон децата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. На...
Вести

Новинарот близок до власта со ужасен говор на омраза кон децата на Мицкоски, ќе реагира ли некој против Тричковски?

Провладиниот новинар близок до власта, Бранко Тричковски со говор на омраза кон децата на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски,...