бранко геровски

Пронајдени се 14 резултати на тема „бранко геровски“
Вести

Геровски: Политиката на владата на СДСМ е да се прифати се од бугарска страна, дури и со уцени врз пратениците нема да обезбедат 2/3 мнозинство за уставните измени

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до...
Вести

Героски: Имавме Сваровски судство, Луј Вутон обвинителство, а од СДСМ до сега не видовме реформи и борба против корупција и криминал

Нас ни е потребно подигање на стандардите во правосудството, но прашањето е дали ние имаме капацитет за тие хокеарски потези, а ако промените...
Вести

Героски: Оваа влада нема да има мир ниту 100 дена, воведоа функција вицепремиер за борба против корупцијата, а оваа работа е во надлежност на правосудната власт, не знам што ќе работи Николовски

Оваа влада нема да има мир ни 100 часа, а не да зборуваме за 100 дена. Ова барем што се однесува до мене, бидејќи ситуацијата е специфична,...
Вести

Геровски: Поради лошиот однос на СДСМ кон ДУИ во предизборната кампања, формирањето на ново парламентарно мнозинство нема да биде едноставно и лесно

Во денешното издание на дебатната емисија “Само вистина” гостуваше новинарот Бранко Геровски кој се осврна на моменталната политичка...