бранимир јовановиќ

Пронајдени се 12 резултати на тема „бранимир јовановиќ“
Вести

Јовановиќ: Наредни избори СДСМ ќе изгуби поради тоа што не исполни ништо што вети на Шарена револуција, а ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати

Сите работи за кои што се залагавме за време на протестите како да се заборавија одеднаш откако се дојде на власт. Тоа е најголемата...
Вести

Јовановиќ: Одлуката за поскапување на струја е политичка, таа не беше донесена пред избори за да не изгубат поени

„Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена...
Вести

ЕКС СОВЕТНИКОТ НА ТЕВДОВСКИ PACПАЛИ ПО ВЛАДАТА НА СДСМ: За олигарсите менуваат уредби преку ноќ, а обичниот работник не го ни перцепираат, ова е cтpaшно

Владата на СДСМ е фокусирана на задоволување на барањата на олигарсите, а не на граѓаните кои гласаат за нив и малите и средни компании...
Економија

Јовановиќ: Со кратењето на пари на работниците 100.000 семејства ќе бидат погодени и средната класа ќе ја сведат на сиромаштија

Околу 100.000 семејства ќе бидат погодени од мерката за кратење на плати во администрација со што средната класа ќе се сведе на сиромаштија,...