браќа

Пронајдени се 20 резултати на тема „браќа“
Хроника

Мајка сакала да си го раздели синот, па двајца браќа ја нападнале – ја удирале со тупаници и со метални клешти, еве ги деталите

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против две лица на возраст од 49 и 45 години за кривично дело – Насилство...
Хроника

Двајца браќа од Неготино Полошко лишени од слобода за работење по работно време и отстранување на пломба

Двајца браќа од Неготино Полошко се лишени од слобода заради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија – отстранување...
Вести

НА ТРАГЕДИЈАТА И НЕМА КРАЈ: По младите браќа, сега почина и нивниот дедо од коронавирус, неодамна тие останале и без столбот на семејството!

На ковид одделение во Кавадарци починал дедото на двете момчиња кои претходно починаа на Инфективната клиника. Оваа информација дополнително...
Хроника

Двајца браќа паднаа пред полицијата: Прво им ја претресле колата, па домот- за тоа што го поседувале ќе зажалат целиот живот

Претреси во Кичево, приведени дилери на дрога На 19.09.2020 Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ во соработка со Одделот за специјални...
Живот и стил

По смртта на родителите: 17-годишна девојка одлучи сама да ги одгледува своите 5 помлади браќа и сестри (ВИДЕО)

Во 2013 година, сопруга и мајка на шест деца – почина од рак на матката. Нејзиниот сопруг, Александар, останал да се грижи за децата како...