браќа манаки

Пронајдени се 5 резултати на тема „браќа манаки“
Култура

Четириесет и прво издание на „Браќа Манаки“: Соодветно ќе се одбележи, иако нема да се одржи на традиционален начин

На последното собрание на Друштвото на филмски работници (ДФРМ) едногласно е донесена одлука во врска со годинашното издание на филмскиот...
Култура

Две големи светски ѕвезди во Македонија: Почнува ИФФК „Браќа Манаки“, 12 филма во трка за наградите „Камера 300“

Во Битола вечер свечено ќе биде отворен 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, на кој до затворањето идната...