брак

Пронајдени се 114 резултати на тема „брак“
Занимливости

Прво се развеле, а сега на поранешната сопруга и плаќа за тоа што ја чистела куќата: Му ја наплатила секоја измиена чинија!

Разводот на брачната двојка Чен од Пекинг го привлече вниманието на јавноста откако судот го прифати барањето на дамата сопругот да...
Живот и стил

Познато е која е идеалната разлика во години: Колкава е веројатноста за развод според возраста на вашиот партнер?

Во врските во кои старосната граница е пет години веројатноста за развод е 18 отсто, додека партнерите кај кои разликата е 10 години, имаат...
Хороскоп

Некои луѓе едноставно се идеални за брак – доколку вашиот партнер е меѓу овие 4 хороскопски знаци тогаш ќе живеете како Бог

Некои луѓе едноставно се родени за брак, а некои сфаќаат дека не се баш луѓе кои што би се снашле во брачните води. Овие на кои што им успева...
Занимливости

Откриени идеалните години за стапување во брак- ова нема да им се допадне на тие што сметаат дека се уште им е рано

Излегува дека тајната на среќен брак лежи во возраста на парот. Ова го утврдиле американски социолози, пренесува порталот Marriage.com. Според...