брада

Пронајдени се 13 резултати на тема „брада“
Занимливости

Видео: Се избричил за прв пат после 10 години и ја шокирал неговата сопруга која никогаш не го видела без брада

Додека многу во карантинот пуштаат брада, професионалниот модел и амбасадор за производи на нега на брада Карлос Коста го направи сосема...
Вести

Интервју за КУРИР со д-р Арсова: Жените да внимаваат со косата, а мажите со брадата – и вака може да се пренесе коронавирус

Во тек на пандемијата со коронавирусот треба да одбегнуваме често доприање на косата заради можноста на задржување на Ковид-19 на влакното....
Регион

ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Мажи мора да се збогувате со брадата доколку сакате да се заштитите под маската од коронавирус

Од Универзитетската болница во Нанси,  една од најдобрите болници во Франција, доаѓа предупредувањето за можната неефикасност на маската...