босилово

Пронајдени се 10 резултати на тема „босилово“
Општини

Мицкоски: Заев ги изневери земјоделците, додека вие мака мачите со откупот, тој вози БМВ од 100.000 евра

Во овие години на назадување, стагнација и неработа го изродија балканскиот Луј 14ти, кој на митинзи доаѓа со BMW од 100 илјади евра, се импресионира...
Општини

Манчев: Решавање на проблемите со водоснабдување, дивите депонии и јавната хигиена, земјоделците ќе ни бидат приоритет

Ристо Манчев кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ за општина Босилово, на денешниот митинг таму, истакна дека нуди програма која е остварлива со...
Вести

Босилово и Неготино со порака до СДСМ: Не си играјте држава, престанете со лошите политики и сите комплентно на чело со Заев дајте си оставки

Продолжуваат протестите на ВМРО-ДПМНЕ под мотото “Сега за да не биде предоцна, оставка на Заев” вечерва во 20 градови во државата....