борис трајковски

Пронајдени се 23 резултати на тема „борис трајковски“
Вести

На денот на неговиот роденден ќерката на Трајковски објави досега невидена фотографија надвор од политичкиот живот – ти си небесен!

На 25 јуни во 1956 година е роден Борис Трајковски, вториот по ред претседател на Република Македонија (од 15 декември 1999 година, до 26 февруари...
Вести

Почнува вакцинацијата на вработените во критичната инфраструктура, закажани 3.000 термини за „Спутник“ која е донација од Србија

Масовното вакцинирање на населението против Ковид-19 во земјава официјално ќе почне од денеска во А1 Арената (сала „Борис Трајковски“)....
Вести

Беше прва дама на Македонија, а никој нема да ги заборави овие нејзини зборови: Борис пред трагедијата ме погледна и ми го кажа ова! (ФОТО)

Денеска се навршуваат 17 години од страшната хеликоптерска несреќа во близина на Мостар во БиХ каде загина македонскиот претседател...
Познати

БОЛКАТА СЕ УШТЕ ИСТА: Вака денес изгледа семејството на Борис Трајковски, ќерката му беше слаба страна, со синот играше фудбал (ФОТО)

Денеска се навршуваат 16 години од трагичната смрт на македонскиот претседател Борис Трајковски кој животот трагично го загуби во хеликоптерска...
Живот и стил

Да беше жив денеска ќе наполнеше 63 години, а таа беше негова слабост- ќерката на Борис Трајковски порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Да беше денес меѓу нас ќе полнеше 63 години. Веселото момче од струмичките сокаци, гимназијалецот, правникот, верникот, семејниот човек,...