борче јовчески

Пронајдени се 19 резултати на тема „борче јовчески“
Вести

Јовчески од средба со стопанствениците: Отворање на нови работни места и нови инвестиции гарантираат прогрес

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Борче Јовчески, градоначалник на општина Прилеп денес остварија работна средба на иницијатива...
Општини

Градоначалникот на Прилеп го посети археолошкиот локалитет Стибера: Лично ќе се ангажирам овој антички град да стане тоа што заслужува

Градоначалникот Борче Јовчески денеска го посети археолошкиот локалитет Стибера кај Прилеп каде откриен е ексклузивен наод, мермерна...
Општини

Продолжуваат нападите и заканите кон кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и неговото семејство Борче Јовчески

Заканите и нападите кон мене и мое семејство продолжија и во текот на вчерашниот ден, изјави денеска по излегување од ОЈО Прилеп кандидатот...
Општини

Јовчески: Создаваме нова иднина за Прилеп – Намалување на цената на водата, затоа што граѓаните и фирмите од Прилеп го заслужуваат тоа

Денес ви го презентирам еден од најважните проекти за сите граѓани на Прилеп кој е дел од програмата која ветуваме дека ќе ја реализираме....
Вести

„СДСМ стои зад монструозните закани по живот на кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Прилеп Борче Јовчески, ЈО да реагира!“

Во текот на вчерашниот ден преку социјалната мрежа Фејсбук беа упатени закани по животот на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник...
Општини

Јовчески: Дали неконтролираното делење хуманитарни пакети на СДС во Прилеп е причина за ново жариште на вирусот???

Градот од почетокот на оваа здравствена криза е трето жариште во државата, а нови случаи со заразени лица од вирусот имаме секојдневно,...