борче георгиевски

Пронајдени се 15 резултати на тема „борче георгиевски“
Вести

Заев и Георгиевски ветија пет градинки, ВМРО-ДПМНЕ истакнува дека жителите на Инџиково, Ќерамидница, Трубарево и Синѓелиќ останаа излажани

Зоран Заев и Борче Георгиевски имаа потреба од 3 години за да направат една градинка во Гази Баба, а ветија пет. Толку се неспособни што...
Вести

Комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ: Бараме оставка од градоначалникот на Гази Баба – Борче Георгиевски и советникот на СДС – Берат Весел!

Почекавме да поминат неколку дена од грубото прекршување на сè што значи правна држава и морална одговорност. Страстите можеби се смирија,...
Вести

Граѓаните прашуваат: Дали градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски, ќе плати глоба за прекршување на полицискиот час?

Откако вчера доцната во ноќта во скопската населба Ченто полицијата приведе три лица кои што не го почитувале полицискиот час, граѓаните...
Вести

О2 иницијатива: Градоначалникот на Гази Баба спротивно законските овластувања и волјата на граѓаните даде на заем земјиште кое ќе стане индустриска зона

Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски, спротивно законските овластувања, да не зборуваме за волјата на граѓаните и нивните...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Гази Баба: Градоначалникот Борче Георгиевски продолжува со насилничкото владеење во Општина Гази Баба

Градоначалникот Борче Георгиевски продолжува со насилничкото владеење во Општина Гази Баба, ова денеска на прес-конференција го истакна Елизабета...
Скопје

Трајковски: Општина Гази Баба под раководството на Георгиевски стана пример за кршење на законите во Република Македонија

Општина Гази Баба под раководството на Борче Георгиевски стана пример за кршење на Законите во Република Македонија, обвинува Александар...
Скопје

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ: Георгиевски заслепен од тесно партиските интереси ја доведе општина Гази Баба во тотален хаос

Советниците од советничката група предводена од ВМРО-ДПМНЕ секогаш ќе поддржат проекти кои се во интерес на граѓаните и со кои ќе се...