борба

Пронајдени се 30 резултати на тема „борба“
Вести

Мицкоски: Сериозно работиме на широка платформа за борба против корупција, мора криминалците да одат во затвор

-Ние треба да се потпреме на применливото кривично право. Треба да најдеме начин, еве со помош на веќе би рекол функционални правни системи...
Вести

Агенцијата „Блумберг“ признава: Руската вакцина „Спутник V“ светски фаворит во борбата против корона вирусот!

Првата вакцина против корона вирус во свветот „Спутник V“ можеби е најзначајното научно достигнување во Русија од советскиот период,...
Вести

Докторите порачуваат: Неуморно се бориме за здравјето и животот на сите пациенти – Придржувајте се до препораките само така ќе излеземе победници во оваа битка

Во денешното видео обраќање, докторите Милена Стевановиќ, Дејан Докиќ, Калина Гривчева-Старделова, Илир Демири, Ирена Рамбабова Бушљетиќ,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да мисли на борба против корона вирусот и продолжување на школската година, Заев мислел како да извади 20 милиони евра од Еуростандард банката

Македонија со Заев е земја во која власта се богати, а народот ја плаќа нивната криминогеност со здравје и живот, велат преку соопштение...