бомби

Пронајдени се 29 резултати на тема „бомби“
Вести

Брат на обвинет од „Монструм“ вели дека Пендаровски му кажал зошто не се пуштиле бомбите, претседателот демантира

Бедри Ајдари, брат на еден од обвинетите во случајот „Монструм“ во вчерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ21 истакна дека...
Вести

Британски научник: Експлозијата во Бејрут е трета по моќност во историјата по бомбите во Хирошима и Нагасаки

Експлозијата во Бејрут, главниот град на Либан е трета по моќност во историјата, веднаш после експлозијата на нуклеарните бомби во Хирошима...
Вести

Заев „блеска“ за МИА: „Ние веќе поднесовме кривични пријави за „бомбите“, заради тоа што е тоа казниво по закон“?!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој очигледно не поднесува конкуренција и за себе вели дека бил единствениот Бошко Буха во државата (очебијно...
Вести

„Канал 5“ открива: Во СЈО се работело без почитување на безбедносните протоколи- Бомбите секој можел да си ги однесе дома!

Во СЈО со години со дозвола на шефицата Катица Јанева, се работело речиси без да се запазат безбедносните протоколи, тврдат за Канал...