болници

Пронајдени се 14 резултати на тема „болници“
Вести

Јорданов: Тендерашката структура која хара низ болниците во Македонија врши грабеж на населението преку неконкурентно трошење на парите на граѓаните

Она за кое пред неколку дена предупредив на прес дека се спрема криминален тендер, денес триаголникот Филипче – Клиничка Болница...
Фудбал

УШТЕ ЕДНАШ ЈА ПОКАЖА СВОЈАТА ГОЛЕМИНА: Роналдо своите луксузни хотели ги пренаменува во болници за заразените од коронавирусот

Кристијано Роналдо со години вложува во својот ланец на хотели КР7, а сега своите хотели во Португалија одлучил да ги пренамени за потребите...
Вести

Загадениот воздух ги преполни болниците – три пати зголемен бројот на респираторни инфекции за една недела

Алармантното загадување изминатите денови го зема данокот. На одделот за кардиологија во ГОБ 8ми семтември нема слободно место а преполно...
Вести

Новогодишната ноќ во скопските болници: Малолетници на Токсикологија, 65 лица на Хирургија, 4 од нив на итна операција

Релативно мирна новогодишна ноќ имале дежурните екипи во болниците во Скопје. Најмладиот којшто побарал помош на Клиниката за токсикологија...