болница

Пронајдени се 244 резултати на тема „болница“
Хроника

Малолетничка повредена откако 53-годишен жител на Ново Село удрил во неа со „Голф“ – девојчето итно пренесено во болница, еве ги деталите

Малолетно девојче беше повредено вчера откако во неа удрил 53-годишниот Е.И. од Ново Село кој управувал возило „фолксфаген голф“ со...
Вести

Владиките Петар и Агатангел позитивни на коронавирусот – се наоѓаат во болница, еве каква е нивната здравствена состојба

Откако добиле позитивен тест, Владиката Петар и Владиката Агатангел се на болничко лекување во Систина. Оваа информација била потврдена...
Вести

Болниците се полнат со Ковид-пациенти, многумина зависни од постојана кислородна поддршка-Активни 21.630 случаи, починаа 3940 пациенти

Со порастот на нови позитивни на коронавирусот во изминатите денови, се зголемува и бројот на хоспитализирани луѓе кои имаат потешки...