болница

Пронајдени се 133 резултати на тема „болница“
Вести

КИЧЕВСКАТА БОЛНИЦА ВО КОЛАПС: Во градот нема ниту еден инфектолог, но Филипче и Заев убедени дека здравството е во одлична кондиција

Болницата во Кичево со години се соочува со разни проблеми. Во последно време е забележан дефицит на медицински персонал. Поради Ковид-19...
Познати

Вељко го изнесе синот од болница- Цеца ништо не остави на „случајноста“ па и го покажа местото на снаата пред медиумите (ФОТО)

Богдана Родиќ денеска излезе од болницата заедно со наследникот во семејството Ражнатовиќ. Таа од болницата излезе држејќи го за рака...
Регион

Умирањето од коронавирус во болница и не е така тешко: Луди Срби со музика и алкохол му пркосат на вирусот од кој се заболени (ХИТ ВИДЕО)

Србија веќе со денови презема сериозни мерки околу справувањето со коронавирусот во нивната земја. Од неодамна сите заразени пациенти...
Занимливости

ВИДЕО: Солзите на овој маж позитивен на корона го трогнаа светот, медицинскиот персонал реши да го изненади

Снимка од италијанска болница го разнежни светот. Ниту коронавирус пандемијата не може да ги спречи роденденските прослави. Медицинскиот...