болест

Пронајдени се 103 резултати на тема „болест“
Занимливости

Ракописот го открива карактерот, но и проблеми со здравјето: Начинот на кој пишувате крие симптом на честа болест

Анализата на ракописот открива многу работи за карактерот на една личност. Дали знаете дека пишувањето може да открие и каков е вашиот...
Живот и стил

Кога ќе видите зошто плаче ова момче, ќе се расплачете и вие: Но, тоа се солзи радосници – болеста е победена! (ВИДЕО)

Стивен Котер имал само 6 години кога му била дијагностицирана леукемија во август 2016 година. Само неколку дена по дијагнозата, тој започнал...
Познати

И открија тешка болест во осмиот месец од бременоста- на српската пејачка целосно и се промени животот по шокантната вистина (ФОТО)

Познатата српска пејачка Миа Борисављевиќ неодамна во јавноста откри дека додека била во осмиот месец од бременоста лекарите и откриле...