бојко борисов

Пронајдени се 102 резултати на тема „бојко борисов“
Вести

Борисов му ја плесна вистината в лице на Заев: Нашите ве лажат и вас и ЕУ дека не можат ништо да направат (ВИДЕО)

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов, беше првиот човек со кој се виде македонскиот премиер Зоран Заев по доаѓањето во Софија. Човекот...
Вести

„Македонија е заглавена во патот кон ЕУ заради концесиите на Заев кон брат му Бојко, кој ветил уништување на идентитетот“

Македонија е заглавена во патот кон ЕУ од концесиите на Заев кон брат му Бојко, кој ветил уништување на идентитетот. Захариева кажа дека...
Вести

Николоски: Ако стварно Бојко му бил брат на Заев не знам зошто не го убеди да не ја блокира државата, браќа не се блокираат

Ние би ги удвоиле напорите во оној момент кога би биле Влада, во моментов не сме Влада. Прашање е до оваа Влада уште колку штета ќе направи...