бојан стојановски

Пронајдени се 13 резултати на тема „бојан стојановски“
Вести

Стојановски: После една година од ветувањето на Заев за Клинички во Ѓорче Петров на локацијата стои само ледина и плацот на градоначалникот

Зоран Заев и СДСМ повторно ги излажаа граѓаните на Ѓорче Петров, ова денеска преку изјава за медиумите го истакна Бојан Стојановски...
Вести

Стојановски: Од градоначалникот на Ѓорче Петров наместо реализирани ветените проекти, добивме неасфалтирани улици и загаден воздух

Денеска сме во Волково да одбележиме година и половина од владеењето на Александар Наумоски. За само година и половина СДС успеа да...
Вести

Стојаноски: Една година Александар Наумоски градоначалник на Ѓорче Петров, една година неработа, неодговорност и негрижа за проблемите на граѓаните

Помина една година од локалните избори, градоначалникот Наумоски за таа година успеа од општина која важеше за една од најчистите општини...
Вести

УМС со обука за лидерски вештини на која предавање одржаа Мисајловски со претседателите на ОК Костовски и Стојаноски

Во организација на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, потпрестедателот на партијата Владо Мисајловски, со претседателите на ОК Бутел и Ѓорче Петров,...
Вести

Стојановски: Димитров поседува стан во вредност 315 илјади евра во Хаг, а добил од државата 40 илјади долари за стипендирање на ќерката

Криминалниот картел на власт може да погреши знаме, ама никако не греши кога се работи за матна зделка или доделување на пари, на еден...