бојан стојаноски

Пронајдени се 103 резултати на тема „бојан стојаноски“
Вести

Стојаноски: Парите на граѓаните ќе завршат кај криминалците од власта, а за народот ќе останат само долговите, повисоките сметки и сиромаштијата

На расипничко трошење на народните пари на владината коалиција му нема крај.  За жал ова е уште една изгубена година за Република Македонија....
Вести

Стојаноски: Шилегов да каже дали зад одобрувањето на изградбата на висококатниците кај Холидеј Ин се крие поддршката на Заев за втор мандат?

Со месеци институциите Општина Центар, Град Скопје и министерството за транспорт и врски молчат и не реагираат во однос на висококатниците...
Вести

Стојаноски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог закон за изменување и дополнување на Законот за служба во Армијата на Македонија

Денес сакаме да ја информираме јавноста дека како пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата повторно го поднесовме Предлог законот...
Вести

Стојаноски: Време е народот да излезе на блокадите, не може Бучковски и Заев тајно да договараат во име на Македонија

„Од аспект на одлуката ја повикувам ЕУ да даде зелено светло за да Македонија може да ги започне преговорите, заради тоа што е долгогодишен...
Вести

Стојаноски: ВМРО-ДПМНЕ е за членство во ЕУ, но сепак мора да се почитува нашата посебност како народ, Заев и Бучковски да го објават тој патоказ под итно

„Ние бараме власта, Заев и Бучковски да го објават тој патоказ, да објават за што разговараат и за што се преговара, заради тоа што она...
Вести

Стојаноски за договорот со Бугарија: Го повикуваме народот да биде внимателен и сериозно да ги следи состојбите, на Заев не може да му се верува

Зоран Заев и владата водат тајни разговори со Бугарија. Заев да каже што прифаќа, и дали на маса е македонската национална посебност?...
Вести

Стојаноски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе побара јавна дебата во врска со законот за државјанство, за да се решат спорни амандмани

На онаа заедничка прес конференција која што ја држеше Зоран Заев заедно со претставниците на овие две партии укажа дека и ние како...
Вести

Стојаноски до Николовски: Охрабрете се, повикајте го Обвинителството да ја расчисти аферата со компанијата “Рубитон” и РЕК Битола

Зошто Вице Заев е забранета категорија за институциите господине Љупчо Николовски?, праша на денешната Собраниска седница за пратенички...
Вести

Стојаноски: Аферата каде 250.000 евра од РЕК Битола завршуваат кај Вице Заев покажува зошто Македонија е на 111 место по индексот на корупција

Бојан Стојаноски, пратеник во Собранието на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Филибастер“ зборуваше...
Вести

Стојаноски со документ до власта: Ова е допис од Бирото за јавни набавки кој укажува дека криете единечни цени на склучени тендери

Бирото за јавни набавки испратило допис до институциите, министерствата, агенциите, државните и јавни претпријатија и општините во...
Вести

Стојаноски: Само Шилегов, Министерството за транспорт и Државни патишта дале 20 милиони евра на тендери, и ги кријат договорите

Министерства, јавни претпријатија и општини потрошиле милиони евра наши пари преку крајно сомнителни тендерски постапки, истакна на...
Вести

Стојаноски: Функционерите на Заев го кршат Законот за јавни набавки и не ги објавуваат договори, имаме сомнежи за злоупотреба на народни пари

Имаме сериозни сомнежи дека се злоупотребуваат парите на граѓаните преку системот на тендерски постапки и се овозможува одредени фирми...
Вести

Стојаноски: За неспособноста, нестручноста и арогантноста на Владата и Шекеринска не е никој друг виновен освен тие самите

На лицемерието и лагите во СДСМ им нема крај.  Ја повикуваме министерката Шекеринска да не се крие позади колегите пратеници од власта...
Вести

Стојаноски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе околу 2.000 амандмани на Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за служба во Армијата

Денес сакаме да ја информираме јавноста дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе околу 2000 амандмани на Предлог законот...
Вести

Стојаноски: Богдановиќ фатен во лага? – Играчот кој наводно си го сместувал во хотел во сред полициски час, играл за Работнички уште на 17 април

Новиот играч на Работнички Аска, првпат игра за Работнички на 17-ти април на мечот во СРЦ Кале против Гостивар каде го има во официјалната...