бојан маричиќ

Пронајдени се 43 резултати на тема „бојан маричиќ“
Вести

Стоилковски: Цел месец интерпелациите за Маричиќ и Николовски не се на дневен ред, отворено се сомневаме за изигрување на Парламентот

Портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ Наум Стоилковски на денешната прес – конференција на одговор на прашање кажа дека интерпелациите против...
Вести

„Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев – Мијалков“

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев – Мијалков? Маричиќ...
Вести

Заев од опозиција лажеше и палеше народ дека има друга вистина за Монструм, а сега Маричиќ глуми „Не сам знајала“ – реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Зоран Заев од опозиција лажеше и палеше народ дека има друга вистина за Монструм, ветуваше докази и нов процес, за на крај да се испостави...
Вести

„Нема друга држава каде министерите за внатрешни работи и правда немаат НАТО сертификати бидејќи се соработници на друга странска служба и вмешани во корупција“

Спасовски и Маричиќ со самиот факт што немаат НАТО безбедносен сертификат го доведуваат во прашање кредибилитетот на државата. Спасовски...
Вести

Маричиќ се меша во судска власт, а сопругата на загинатиот Гоце прашува како може министер за правда да објавува неофицијална судска пресуда? (ФОТО)

Сопругата на загинатиот Гоце Димитриевски возач на мотор вечерва преку Твитер упати чудење како може министер за правда на медиум да...
Вести

Николоски: Поднесуваме интерпелации за Маричиќ и Николовски, затоа што се одговорни што корупцијата го скапува македонското општество

Денеска во Вестите на Канал 5 телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во врска со корупцијата во Македонија...