Богдан Илиевски

Пронајдени се 7 резултати на тема „Богдан Илиевски“
Вести

„Не дозволувајте да нè обезличат“, вака велеше Богдан Илиевски кој е 75 дена притвор, затоа што ја сака Македонија

Денес поминуваат 75 дена како се во притвор поголемиот дел од приведените за настаните на 27 април, а некои многу порано заглавија во судско...
Вести

Илиевски: Тиранската платформа удира по фундаментот на Македонија, целта им е да воведат двојазичност и засекогаш да ја изменат Македонија

Еден од водачите на протестот на граѓанска иницијатива „За Заедничка Македонија“ Богдан Илиевски  постојано бараше во име на народот...