боба живојиновиќ

Пронајдени се 14 резултати на тема „боба живојиновиќ“
Познати

Пред бракот со Брена бил во брак со Зорица – Боба е во одлични односи со поранешната, еве дали и пејачката се дружи со неа (ФОТО)

Поранешниот тенисер Слободан Боба Живојиновиќ пред бракот со пејачката Лепа Брена беше во брак со Зорица Десница. Заедно го добија...
Македонија

НИКОГАШ НЕ САКАВ ДА ЈА ЗАМЕНАМ МАЈКАТА НА ФИЛИП: Конечно е откриено во каква врска се Брена и поранешната сопруга на Боба (ФОТО)

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ веќе 30 години уживаат во хармоничен брак, заедно го градат своето богатство...
Познати

Сопругот на Брена проговори за односот со Лејди Ди: „Сакаше да биде што поблиску до мене, секогаш ме прашуваше едно исто прашање“

Зад нас е тажната годишнина од смртта на Дајана Спенсер, попозната како Лејди Ди. Омилената „принцеза на срцето“ почина пред точно...
Познати

Вреден десетици илјади евра- еве каков роденденски подарок доби Брена од сопругот, тие се уште се сметаат за тинејџери (ФОТО)

Лепа Брена славеше роденден. Таа го прослави својот 60 годенден,а честитки пристигаа од сите страни. Прославата беше во кругот на најблиските...
Познати

Фотографијата на Брена и Боба од јахта покрена лавина коментари: Сопругот на пејачката непрепознатлив и со рекорден број на килограми

Српската пејачка Лепа Брена заедно со сопругот Слободан Бобо Живојиновиќ (57) овие денови плови во Јадранското море, а читателите на...
Познати

Беше најпосакувана жена во Југославија: Лепа Брена ќе наполни 60 години, а и денес изгледа фантастично (ФОТО)

Лепа Брена заедно со својот сопруг Боба Живојиновиќ веќе подолго време ужива надвор од Србија, со јахта обиколувајќи егзотични дестинации,...
Познати

Секоја жена посакува ваков маж за денот на вљубените- еве со што вредно илјадници евра ќе ја почести Боба пејачката на овој ден (ФОТО)

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ неодамна прославија 28 години брак, а изгледаат заљубени како и првиот ден. Имено, парот моментално се наоѓа...
Познати

Брена и Боба заминаа на одмор заедно со неговата поранешна сопруга- фановите ја преплавија пејачката поради еден детаљ (ФОТО)

Пејачката Чепа Брена заедно со својот сопруг Боба Живојиновиќ овие денови се на одмор во Мадрид. Пејачката на својот Инстаграм профил...
Познати

Во живо од домот на Брена- Боба и кумот Ацо Пејовиќ се уште не се подготвени, а ова е внуката која е копија на пејачката (ВИДЕО)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ за неколку часа ќе го кажат судбоносното „ДА“, а во домот на пејачката Лепа Брена на големо...